czasnarealizacje.pl

Galica Dariusz

Twój kandydat na burmistrza Zakopanego i radnego w okręgu 1

Poznaj mnie

Nazywam się Darek Galica, mam 49 lat i pochodzę z Zakopanego, z Harendy.

Z zawodu jestem doradcą marketingowym w branży hotelarskiej, z wykształcenia technikiem budowlanym, z urodzenia społecznikiem. Począwszy od roku 1990, trzykrotnie pełniłem funkcję radnego Rady Miasta Zakopane, rozwiązując razem z mieszkańcami wiele lokalnych problemów oraz stanowczo sprzeciwiając się wszelkim nadużyciom ze strony władzy.

Mieszkańcy Zakopanego znają mnie jako towarzyskiego i uczynnego sąsiada, zaangażowanego ojca. Klienci jako stratega z niezłą intuicją i odwagą do podejmowania ambitnych i dalekosiężnych działań. Ludzie, z którymi miałem okazję pracować przy wielu społecznych inicjatywach - jako negocjatora i specjalistę od tzw. spraw nie do załatwienia.

Poza pracą zawodową i społeczną, spełniam się jako tata czwórki wspaniałych córek oraz pasjonat szybownictwa.

Jaki jestem?

UCZCIWY I BEZPOŚREDNI. Nie udaję kogoś, kim nie jestem. Szczerze mówię to, co myślę i w pracy zawsze staram się tworzyć warunki do otwartej komunikacji. Nie akceptuję podwójnych standardów. Przez 27 lat swojej działalności społecznej, mimo bardzo licznych prób, nigdy nie dałem się skorumpować.

Działam KONSEKWENTNIE i jestem w tym bardzo WYTRWAŁY. Będąc 21-letnim radnym zaproponowałem kilka strategicznych przedsięwzięć dla Zakopanego i całego regionu. Postulowałem m.in. o rezerwację terenów od Dzianisza przez Zakopane, aż po Poronin i przygotowanie na nich kompleksowych inwestycji narciarskich, zaprojektowanie systemu ścieżek rowerowych na terenie całego miasta, budowę dużej wspólnej oczyszczalni ścieków, która byłaby w stanie rozwijać się zgodnie z rosnącymi potrzebami komunalnymi całego regionu. Szybko przekonałem się, że lata 90-te nie były właściwym czasem na wdrożenie tych rozwiązań. Cierpliwie działałem dalej, żeby dziś, już z innymi ludźmi w samorządzie, móc nie tylko postulować, ale także realizować to, co dla Zakopanego jest naprawde ważne.

Mam DYSTANS DO SIEBIE i potrafię zachować OBIEKTYWIZM. Znam zarówno swoje mocne strony jak i wady, a dobra znajomość samego siebie pozwala mi wytrzymywać presję bycia osoba publiczną. Nie obrażam się na tych, którzy mnie oceniają, a każdą konstruktywną krytykę przyjmuję z uwagą. Nie jestem ideałem. Ale pracuję nad tym, żeby być możliwie najlepszym sobą.

Jestem WYROZUMIAŁY, ale NIE POBŁAŻLIWY. Bywam bardzo stanowczy w kwestiach, które są dla mnie szczególnie ważne, ale bardzo cenię sobie współpracę z ludźmi o innych poglądach. Tam, gdzie jest wymiana myśli, z reguły powstają najlepsze rozwiązania. Dużo wymagam zarówno od swojego zespołu, jak i od siebie, ale naprawdę da się ze mną pracować :)

Moje zaangażowanie

Działalność społeczną zaczynałem już jako nastolatek, m.in. inicjując wraz z rówieśnikami powstanie regionalnego zespołu “Harenda”. W wieku 21 lat zostałem radnym Gminy Tatrzańskiej, później Miasta Zakopane. Pracowałem głównie w komisjach finansów, komunalnej, rodziny i spraw społecznych, rewizyjnej.

W tym czasie m.in. przygotowałem pierwszą uchwałę ekologiczną, która dawała możliwość zwolnienia z podatku od nieruchomości na 5 lat budynków ogrzewanych ekologicznymi źródłami ciepła. Pozyskałem także inwestora i opracowałem plan budowy blisko 20 placów zabaw, w każdej dzielnicy Zakopanego. Zainicjowałem uruchomienie sieci monitoringu miejskiego, zwolnienie mieszkańców z uchwalanych opłat za wstęp do TPN, podział ferii na 3 turnusy i wydłużenie zimowego sezonu turystycznego. Skutecznie zabiegałem wspólnie z mieszkańcami o doprowadzeie prądu do Łosiówek, ochronę miejsc pracy i powstrzymanie próby likwidacji targowiska pod Gubałówką. Lobbowałem za ochroną zakopiańskiego szpitala przed likwidacją. Dzięki zaangażowaniu mediów, udało mi się nagłośnić nadużycia i zatrzymać tzw. “aferę śmieciową” w Zakopanem,  oraz wprowadzić bardziej przejrzyste zasady przetargów na sprzedaż miejskich nieruchomości. Zamiast ofert w zamkniętych kopertach, inwestorzy musieli składać oferty w formie jawnej licytacji.

Zainicjowałem i prowadziłem Zakopiańskie Forum Samorządowe, dzięki któremu mieszkańcy mogli wspólnie, merytorycznie pracować nad ważnymi dla miasta sprawami wraz z zapraszanymi samorządowcami, urzędnikami i przedstawicielami instytucji.

Wspierałem działania wielu organizacji i różnorodne akcje społeczne. Byłem współinicjatorem reaktywacji Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. Angażowałem się w Działania Polskiego Związku Niewidomych, Towarzystwa Muzycznego im. Karola Szymanowskiego, Podhalański Alarm Smogowy, Konsultacje projektu Parku Kulturowego Krupówki. Na zaproszenie organizatorów akcji Pociąg - autobus - góry, lobbowałem w ministerstwie za przywróceniem na listę podstawą inwestycji kolejowej Podłęże - Piekiełko, dzięki której przejazd pociągiem Kraków - Zakopane może skrócić się do 90 minut.

 

O jakie Zakopane się staram?

UCZCIWE
Transparentnie zarządzane przez obywateli, a nie układy polityczne i biznesowe. Zbudowane na trwałych relacjach, a nie doraźnych podejrzanych koalicjach.

PARTNERSKIE
Rozumiejące potrzeby różnych osób, bez dzielenia ich na obozy. Wspólnie zarządzane przez mieszkańców i samorząd, który wspiera lokalnych liderów, a nie przypisuje sobie ich zasługi.

ZRÓWNOWAŻONE
Atrakcyjne dla turystów, ale podporządkowane potrzebom i oczekiwaniom mieszkańców. Rozwijające swój unikalny potencjał, a nie kopiujące urbanistyczne wizje dużych metropolii.

PRZYJAZNE
Zielone, kameralne i klimatyczne. Takie, w którym dobrze się żyje i do którego przyjeżdża się naprawdę odpocząć.

PERSPEKTYWICZNE
Stwarzające możliwości rozwoju i miejsca pracy, także w branżach innych niż turystyka. Wspierające biznes oparty na kreatywności ludzi, a nie tylko wartości działek budowlanych.

ATRAKCYJNE
Rozwijające się dzięki wysokiej jakości oferowanych usług, a nie jarmarcznym rozrywkom. Budujące ofertę dla wymagających turystów. Promujące się się w sposób spójny i nowoczesny.

Napisz Zadzwoń +48 514 580 292 Facebook

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...