czasnarealizacje.pl

STOP agresywnej zabudowie w Zakopanem

9.10.2018 na zorganizowane przez nas spotkanie pod hasłem “STOP agresywnej zabudowie w Zakopanem!“ przyszło ponad 70 osób. To jedynie kropla w morzu wszystkich bezpośrednio poszkodowanych przez kolejne powstające w mieście apartamentowce, galerie i inne wielkokubaturowe budynki. Tak naprawdę, problem dotyczy wszystkich nas - mieszkańców Zakopanego.
Oprócz zaniepokojonych i bezpośrednich sąsiadów powstających inwestycji, byli też aktywiści, urzędnicy, przedstawiciele lokalnych mediów, radni i kandydaci na radnych - zarówno z KWW Czas na Realizację, jak i innych komitetów.

O swoich doświadczeniach opowiedzieli mieszkańcy ul. Bogdańskiego, Strążyskiej, Do Daniela, Witkiewicza, Sienkiewicza i okolic górnej Równi Krupowej, a urzędnicy i radni tłumaczyli się ze swoich działań i wyjaśniali jak wyglądają ich kompetencje i realne możliwości.

 

Co się dzieje i dlaczego agresywna zabudowa jest problemem?

Dlaczego walka z deweloperami przypomina walkę z wiatrakami?

Co robić? Jak walczyć skutecznie? Wspólnie udało nam się zebrać kilka pomysłów:

 

Dziękujemy Wam za przybycie, za wymianę doświadczeń i za chęć dalszego wspólnego działania. O skutecznych narzędziach, które pozwolą nam zatrzymać agresywną zabudowę Zakopanego chcielibyśmy porozmawiać z Wami na kolejnym spotkaniu, które, jak wspólnie ustaliliśmy, zorganizujemy już po wyborach samorządowych. Do zobaczenia!

Trwa ładowanie strony prosimy czekać...